Inovecká chata

Inovecká chata je postavená vo výške 790m, v členitom Inoveckom pohorí.

               GPS súradnice    S 48°47´07.75´´       V 018°02´51.80´´


Už po desaťročia je Inovecká chata a celá oblasť magnetom pre turistov z celého Slovenska. Inovecká chata bola postavená pod najvyšším kopcom Inovec (1042m) podľa dostupných informácií prvý krát už v roku 1921. Táto chata však nebola dobre postavená a preto ju v roku 1931 prestavali. Po pár rokoch, v roku 1944 ju vypálili Nemci. V 50-tych rokoch 20. storočia sa chata opäť stavia a turistom slúži s malými úpravami až dodnes. V roku 2010 prešla chata komplexnou rekonštrukciou.


Na chate je výborná kuchyňa, príjemný personál pripravený plniť vaše priania - preto, ak neviete kam cez týždeň, kde sa ísť zašiť, čo cez víkend, kde s deťmi, budeme radi, ak sa zastavíte.
Chatármi, ktorí sa dnes postarajú o Vaše požiadavky sú
Ivan Bulík (www.ivanbulik.sk), Maťo Pavlík a Aďo Haško . O poriadok v chate, ako aj vedenie obsluhy sa stará vždy usmiata Barborka. V kuchyni kraľuje Jano MrlinaMaja Oboňová, Vili Kmeťo, Aďa Ďurechová. No a ešte je tu oblsuha -  Lenka, Tomáš,Lucia, Denisa, Barbora 

Inovecká chata je otvorená

každý deň od 09.00 hod - 17.00 hod, (pre ubytovaných hostí otvorené až do 21.30 hod.)

v sobotu a v nedeľu je otvorená do 19.00 hod (kuchyňa do 17.00hod.) -  pre ubytovaných hostí otvorené až do 21.30 hod.)   

Možnosti v lokaite -

* bowling priamo na chate

*umelá lezecká stena

* rozľahlé detské ihrisko

* WiFi - verejne prístupná sieť, pripojenie zdarma

* priamo na Inovci - výborné cyklotrasy, turistika, hubárčenie, prechádzky po okolí, zábava, športy, let padákom

* do 10 kmvodná nádrž na kúpanie, obchody

* do 15 km - obchodné centrá, historické pamiatky, bary, diskotéky 


Na Inoveckej chate poriadame firemné večierky, školenia, semináre, stretnutia a oslavy.  

NOVINKA - INOVECKÉ COUVÉÉ JE NA SVETE! Už od zajtra si môžete dať na chate pohár výborného červeného vínka od kvalitného vinára Mira Dudu, aj s logom našej chaty. Info pre ubytovaných - hostia na chatkách a v apartmáne dostanú túto fľašku kvalitného vína vždy zdarma na privítanie.

VÝZVA PRE DROBNÝCH PESTOVATEĽOV !!! Kuchyňa u nás na chate je známa tým, že varíme ako doma - poctivo a chutne. Suroviny, ktoré používame nakupujeme skutočne tej najvyššej kvality aj za cenu menšieho zisku. Žiaľ, veľa surovín sme nútení nakupovať vo velkoskladoch. Skúste tam ale kúpiť obyčajnú, slovenskú mrkvu - nie je. Kúpite len francúzsku a nemeckú. Prečo? Lebo na Slovensku sa prestala pestovať - veľkopestovateľom sa to neoplatí. Cesnak - čínsky. Zemiaky (?) - poľské. PREČO? DOKEDY? Naši regionálni, malí, obyčajní záhradkári zo Stankoviec, Jastrabia, Dubodiela, Turnej, Kalnice... - ponúkame vám spoluprácu - zaviažeme sa vám, že od vás celoročne budeme kupovať vami doma vypestované plodiny (podmienka - bez postreku a pesticídov!) a budeme z nich variť. Zemiaky, fazuľa, rajčiny, šalát, cesnak, cibuľa, mrkva, kapusta... Stačí nám napísať email na chatu, alebo na Facebook. Vy si zarobíte a naši hostia budú konzumovať tie najpoctivejšie a najzdravšie suroviny. A prečo to robíme? My na tom nezarobíme ani o cent viac (ponúkame vám rovanké ceny, za aké nakupujeme), skôr naopak, predraží sa nám doprava. V tejto ťažkej dobe netreba plakať, ale pracovať a podporovať našich ľudí. Možno sa pridajú aj ďalšie reštaurácie na Slovensku a tak, ako je tomu všade na svete, bude vidiek rozkvitať a nie upadať. Ivan Bulík

Takto vyzerala chata v roku 2009, keď sme ju prevzali - v totálne dezolátnom a nefunkčnom stave. Čakalo nás dva roky práce a neskutočného úsilia, aby sme chatu dali do dnešného stavu. Tým, ktorí nám pomáhali, ďakujeme.

V roku 2010 prešla Inovecká chata komplexnou rekonštrukciou, ktorá ju zachránila pred zničením. Táto rekonštrukcia prebiehala za finančnej spoluúčasti Fondov EÚ, ktoré hradili časť nákladov rekonštrukcie.

Dokument na stiahnutie >>